AR MUZIKA SKIRTA TIK MUZIKANTAMS?

two men plays guitar and violin at the pathway

Kaip atrodytų pasaulis be muzikos? Įsivaizduoti sunku. Muzika yra dovana žmonijai, pasakojanti skirtingas istorijas, leidžianti pajusti daug jaudinančių, netikėtų emocijų. Įkvepianti ir motyvuojanti, graudinanti ir paslaptinga. Tai kiekvieno iš mūsų tapatumas ir pasirinkimas.

Šiandieniniame technologijų pasaulyje kiekvienam besidominčiam muzika svarbu suvokti, kas yra muzikos industrija ir koks kelias yra nueinamas prieš pasiekiant kiekvieno klausytojo ausis. Muzika nėra vien mechaniškai sukurta melodija ir atlikimas – tai universali kalba, kuriai dienos šviesą išvysti padeda įvairūs žmonės – muzikos vadybininkai, leidėjai, žurnalistai ir daugelis kitų šios srities atstovų. Pati muzikos industrija yra kompleksinė sistema, sudaryta iš muzikos produkto kūrybos, jo įrašymo ir gamybos, marketingo ir platinimo bei koncertų organizavimo. Iš to galima suprasti, kad muzikos pasaulis priima tiek galimybių, kiek kiekvienas žmogus jų gali susigalvoti. Šioje industrijoje nėra griežtų, visiems pritaikytų rėmų.

Pačiame muzikos produkto kūrime ir muzikos įrašų gamyboje dažniausiai dalyvauja ne tik pavieniai muzikos industrijos atstovai: bendradarbiauja atlikėjai, kompozitoriai, tekstų autoriai, muzikantai, prodiuseriai, įrašų studijos darbuotojai. Taip pat pastebima, kad klausytojai muzikos autoriumi dažnai palaiko dainos atlikėją, nors jis pats nėra parašęs muzikos kūrinio – prie galutinio produkto prisideda visa komanda. Tiesa, muzikos industrija yra plati terpė, kurioje išreikšti save gali kone kiekvienas. Tačiau amerikiečių muzikos vadybininkas, prekės ženklo, pramogų ir talentų valdymo įmonės „Atom Factory“ steigėjas ir buvęs „Spotify“ muzikos platformos kūrėjų paslaugų vadovas Troy Carter teigia, kad nuo niekeno nepriklausomų menininkų sektoriaus didėjimas šiuo metu yra akivaizdus. Kad ir kokia perpildyta būtų muzikinė erdvė, jos platintojų, kurie gebėtų nepriklausomus kūrėjus nuvesti į sėkmės kelią, vis dar nėra tiek, kiek jų galėtų būti.

brown and black wooden wall decor

Tačiau muzikos industrija yra besikeičianti – tobulėjančios technologijos atveria naujus kelius, bet taip pat ir uždaro senas jos struktūras. Žmonės pradeda vis labiau domėtis ir suvokti muzikos rinkodarą, platinimą ir apskritai visą jos industriją.Vienas svarbiausių muzikos industrijos atstovų – prodiuseris. Britų muzikos prodiuseris Luke Smith teigia, kad dėl technologijų plėtros tapti šios industrijos atstovu yra gerokai lengviau – seniau, norint dirbti tokį darbą, reikėjo įsigyti muzikinį išsilavinimą, o šiandieniniame pasaulyje užtenka turėti kompiuterį ir specialią programą „Garage Band“. Nors tai ir neužtikrina garantuotos sėkmės, tačiau, kaip pastebi prodiuseris, dabar galima išgauti garsą skaitmeniniu būdu ir štai – tu jau gali save vadinti prodiuseriu. Tačiau, norint garantuoti savo sėkmę muzikos industrijoje, reikalingas užsispyrimas, praktika, domėjimasis ir pastangos.

Net jei ir juntamas spartus nepriklausomų atlikėjų gausėjimas, už kūrinio dažnai vis dar slepiasi daugiau žmonių nei dauguma iš mūsų galime pagalvoti jo klausydamiesi. Muzikos industrijos pokyčiai suteikia vis daugiau ir daugiau galimybių žmogui, norinčiam sieti savo gyvenimą su šiuo pasauliu, todėl čia lengviau savo vietą gali atrasti kiekvienas.