GRETOS DENIUŠYTĖS PARENGTI STRAIPSNIAI
IFPI IR AGATA: KAIP KEIČIASI MUZIKOS KLAUSYMOSI ĮPROČIAI?
Dar spalio mėnesį International Federation of the Phonographic Industry (toliau – IFPI) pristatė išsamią ataskaitą Engaging with Music 2021, nagrinėjančią pasaulyje dominuojančius muzikos klausymosi įpročius.
GRUPIŲ JUZT IR SYNTHETIKA NARYS NIKITA KIRIUCHINAS:
„sintezatorius yra instrumentas, priverčiantis elektrą dainuoti“
RYAN LESLIE IR RUSS: ATLIKĖJAI, NEPAKLŪSTANTYS STANDARTAMS
Tema apie „major record labels“ ir viena iš bene didžiausių informacijos kiekį talpinančių temų, tačiau šį kartą savo orientyrus nukreipiame į tą 30% rodiklį, priklausantį NEPRIKLAUSOMAI MUZIKAI.
UŽDANGAI NUSILEIDUS – APGAULĖS IR NETINKAMI KONTRAKTAI?
Su kokiomis skaudžiomis patirtimis tenka susidurti muzikos atlikėjams? Šiame straipsnyje dalinamės atlikėjų pasakojimais ir net Youtube Originals dokumentikos verta istorija.
KAS YRA MARKETINGAS MUZIKOS INDUSTRIJOJE?
Apie dueto „8 Kambarys” eiles, nugulusias ant „VIADOS“ degalinių tinklo puodelių.
NEPASOTINAMI MUZIKOS INDUSTRIJOS RYKLIAI IR 360 KONTRAKTAS
Muzikos įrašų kompanijos investuoja į muzikos atlikėją išrašydamos apvalios sumos čekį...
MUZIKOS KONTRAKTAI
Ne kartą esame girdėję istorijas, kuomet muzikos atlikėjai džiaugsmingai pasirašydami kontraktus vėliau supranta, kad padarė klaidą. Kodėl taip vyksta ir kuo kontraktai skiriasi – atsakymus rasi šiame straipsnyje.
MUZIKOS ĮRAŠŲ INDUSTRIJA LIETUVOJE. KOKIA JI?
Lietuviškos kalbos ir muzikos draudimas lėmė vėlyvą gramofono plokštelės atsiradimą Lietuvoje, kuri susiformavo tik XX a. pradžioje. Ji žymi muzikos įrašų industrijos pradžią Lietuvoje, kuri tapo viena populiariausių tautinės saviraiškos priemonių šalia spausdinto lietuviško žodžio.
AR MUZIKOS INDUSTRIJA NEDRAUGIŠKA APLINKAI?
Retai susimąstome, tačiau nemenka klimato krizės dalis atitenka ir muzikos industrijai, o jos valdyme ši industrija atlieka reikšmingą vaidmenį. Kasmet įvairaus masto festivaliuose, muzikos koncertų vietose ar muzikiniuose turuose susidaro didžiulis kiekis atliekų ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų.
MUZIKOS ĮRAŠŲ INDUSTRIJA 2020-AISIAIS
Pasaulinė įrašų organizacija IFPI, atstovaujanti muzikos pramonės interesus, prižiūrinti komercinį muzikos panaudojimą ir ginanti autorių teises, 2021-ųjų Kovo mėnesį pristatė pasaulinę muzikos ataskaitą „Global Music Report 2021”.
MUZIKA TEISMO SALĖJE: KAI NUO TEISININKO PRIKLAUSO KARJERA
Muzikos pasisavinimas iš kitų autorių be jų sutikimo tampa vagyste. Muzikos kūrėjams keliai iki advokato dėl galimo neteisėto kūrinio panaudojimo tampa vis labiau pažįstami, o su šia problema tenka susidurti net ir patiems garsiausiems muzikos kūrėjams.
MUZIKOS CENZŪRA - NESIBAIGIANTI DISKUSIJA?
Kultūriniu fenomenu 80-aisiais virtęs lipdukas šiandien ne tik tiesiogiai perspėja auditoriją dėl galimos neigiamos įtakos kurstymo, bet ir savotiškai yra tapatinamas su specifinio kultūrinio luomo išskirtinumu.
VIS DAR PASIKLYDĘ MIŠKUOSE. GRETUTINĖS TEISĖS (II DALIS)
Muzikos industrija dažnai primena tankų mišką, nes kiekviena sutartis yra dalinai susijusi su šiomis teisėmis, dėl to yra svarbu suprasti jų funkcionavimą, nes dažnu atveju muzikos autoriai bei kūrėjai lieka be skatiko.
KIEK YRA VERTA MUZIKA?
Ar kada pagalvojai, iš ko uždirba muzikos atlikėjai ir kūrėjai, jei už dainas nemoki tu? Turime kartą, kuri tikisi klausytis muzikos nemokamai. Bet ar tai yra moralu?
NERIAME Į ALBUMŲ LEIDYBOS VANDENIS KARTU SU LMIC
Vasario 27 dieną, jubiliejinį 25–ąjį gimtadienį švenčiantis Lietuvos muzikos informacijos centras, lyg kelrodė žvaigždė padeda atrasti teisingą kelią lietuviškoje muzikos industrijoje pasiklydusiems muzikos klajokliams.
KAI MUZIKA ŠAUKIA TAUTĄ
Kiekviena šalis ar tauta turi savo specifinį bruožą – savo išskirtinę muziką, kuri tampa atspindžiu. Praeities istorijos vingiai ir šiandieniniai įvykiai kuria vizitinę kortelę, kuri kiekvienoje valstybėje yra individuali.
MUSIC PUBLISHER. KAS TAI?
Muzikinis kūrinys – tai produktas, kuris turi būti pateikiamas taip, kad atneštų geriausius rezultatus – kuo didesnį produkto naudojimą, kuris generuoja pelną. Atsakymus į klausimus kas yra muzikos leidėjas bei ką jis veikia gali atrasti šiame straipsnyje.
PASIKLYDĘ MIŠKUOSE. AUTORIŲ TEISĖS. (I DALIS)
Muzikos atlikėjai ir kūrėjai, rašydami dainą ar publikuodami muzikinį įrašą, retai susimąsto apie autorių ir gretutinių teisių svarbą muzikos industrijoje. Kodėl yra svarbu kalbėti apie autorines teises muzikoje? Kam to reikia ir kaip jos veikia?
BILIETAS RANKOJE, PASIRODYMAS EKRANE. NAUJO MUZIKOS VERSLO SEKTORIAUS PRADŽIA?
Muzikos industrijoje mokami gyvo garso pasirodymai yra vieni iš pagrindinių muzikos atlikėjų pajamų šaltinių. Atšaukus juos nemaža dalis atlikėjų susidūrė su finansinėmis problemomis. 2020 metais tiesioginių muzikos pasirodymų transliavimo platformos tapo tikru išsigelbėjimu viso pasaulio atlikėjams.