KAI JAUSMAS ATNEŠA SĖKMĘ

Dėlioti tinkamus pirmuosius žingsnius, eiti pagal paties ar kitų nustatytas taisykles ir spausti save į tam tikrus rėmus, siekiant aukščiausių rezultatų muzikos industrijos kelio pradžioje... Skamba kaip strategijomis apipintos taisyklės, kurios, žinoma, yra reikalingos ir dažnai tinkamos. Tačiau nevalia pamiršti to vieno vienintelio prieskonio, kurio būtis suteikia prasmę tiek muzikai, tiek pačiam atlikėjui, kuris atsineša savo žinutę. Jausmas. Jausmas, kuris perteikdamas emociją kiaurai persmelkia auditoriją ir įtraukia klausytoją taip, kad nepajusdamas jis noriai kartoja kūrinį dar ir dar ir dar. Taip savo kūrybinio kelio šuolį patyrė jausmo bei vidinių išgyvenimų kupina atlikėja Claire Elizabeth Cottrill, geriau žinoma kaip CLAIRO.

Clairo – amerikiečių dainininkė ir dainų autorė, kurios tolimesnė karjeros sėkmė išsivystė nuo lo-fi stiliaus singlo „Pretty girl“. Nuo trylikos metų kitų atlikėjų dainų coverius atliekanti mergina išpopuliarėjo 2017 metais, kuomet, kaip sako pati Clairo, Youtube algoritmai suvalgė jos kūrinį. Nuo tos akimirkos ji tapo „Bedroom pop“ muzikos žanro dalimi.

Per muziką – padėti sau

Kaip NY Times teigia pati atlikėja, daina „Pretty girl“ ir jos klipas buvo sukurti tam, kad pati Clairo galėtų sau padėti. Tuo metu skyrybas su vaikinu išgyvenanti mergina suprato, kad buvę santykiai nebuvo teisingi. „Ši daina apie santykius, kuriuose jaučiausi taip, lyg turėčiau būti tobula mergina kitam asmeniui visame kame – ar tai būtų makiažas, tobuli plaukai, dėvimi rūbai kurie patinka antrajai pusei, ar net pokyčiai kalboje, kaip ir ką aš šneku.“ – teigia atlikėja. Verta paminėti, kad daina įrašyta su „Garageband“ programa bei turimu muzikiniu keyboard (lt. klaviatūra), todėl klausant galima pajusti šiltą, namų sienas apglėbiantį muzikos jausmą. 

Lygiai tokį patį maišto prieš tobulybę jausmą suteikia ir dainos klipas. Tik ką atsikėlusi Clairo, į sceninį įvaizdį nė iš tolo nepanašūs namų drabužiai ir jos miegamojo sienos. Paprastumu kvepiantys ir vis pasikeičiantys kompiuterio kamera įrašyti pačios Clairo kadrai leidžia suprasti, jog sukurti kokybišką, įtraukiantį muzikos turinį galima net namų sąlygomis. Dainos klipas jau yra sulaukęs beveik 68 milijonų peržiūrų.

Nuo namų sienų iki pasaulinių arenų

Nuo jausmų ir paprastumo kupinos dainos prasidėjo Clairo karjeros kelias. Atlikėja jau yra išleidusi vieną pilną albumą, vieną EP, 29 singlus ir septynis muzikinius video. Be Boston Music Awards nominacijų ir apdovanojimų, 2020 metais NME (New Musical Express)  apdovanojimuose Clairo laimėjo „Best New Act in the World“ (lt. Metų proveržis pasaulyje)  apdovanojimą ir buvo nominuota „Best Song in the World“ (lt. Geriausia daina pasaulyje) skiltyje.

Taigi, muzikos verslas – ne vien strategijų pilni sprendimai, rinkos analizė ir kiti mechanizmai. Kartais jausmas, paprastumas ir noras išreikšti save muzikos kalba gali būti visos sudedamosios dalys, atnešančios sėkmę ir tolimesnį karjeros pamatą.