KULTŪRINĖ KELIONĖ PER MUZIKOS TAKUS

Kartais judėjimui savo muzikos link pritrūksta įkvėpimo. Norisi pasisemti idėjų, atrasti visai kitų ir netikėtų garsų, kurių savo grojaraštyje galbūt negalėtume surasti. Įkvėpimą gali padovanoti tiek klausoma muzika, tiek straipsniai ir informacija apie atlikėjus, tiek nauji/seni atradimai. Visą šią spalvų gamą vienoje vietoje mums dovanoja Lietuvos muzikos informacijos centras.

Lietuvos muzikos informacijos centras (LMIC) – tai nevyriausybinė organizacija, kurios pagrindinė funkcija yra Lietuvos muzikos kultūros sklaida vietinėse terpėse ir tarptautinėse auditorijose. Būtent šio tikslo siekdama, LMIC organizacija įvairiais būdais (publikuodama, viešindama, sistemindama, eksportuodama) pateikia Lietuvos muzikos kultūros informaciją ir produktus.

Ką siūlo LMIC?

 Siekdamas muzikinės kultūros sklaidos ir auditorijos įtraukimo, LMIC kiekvienam siūlo įvairias su muzika susijusias informacines kryptis. Viena iš jų – duomenų bazės. Internetinėje duomenų bazėje galime rasti informaciją apie Lietuvos muzikos kompozitorius, dainų autorius ir kitus kūrėjus. Susisteminta informacija neapsiriboja vienu muzikinius stiliumi – galime rasti daugybę skirtingų muzikos žanrų, nuo senosios estrados iki pačių moderniausių laikų. Rankraščių archyve susidomėję gali atrasti įvairių orkestrinės, kamerinės ir chorinės klasikinių bei šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių partitūras ir partijas.

LMIC randame ir grotuvą, kuriame slypi nesibaigianti muzikinė įvairovė – teminiai kompozitorių grojaraščiai ir naujausių žanrų rinkiniai. Nepaisant to, Lietuvos kompozitorių albumus, elektroninių ar spausdintų natų bei vinilinių plokštelių galima įsigyti LMIC internetinėje parduotuvėje musiclithuania.com

 Žurnalas – „Lithuanian Music Link“

Lietuvos muzikos informacijos centras kartą per metus leidžia žurnalo formato leidinius „Lithuanian Music Link“, kuriuose įvairiomis formomis šmėžuoja Lietuviškos muzikos apraiškos: interviu su muzikos atstovais, pasirinktų muzikinių žanrų aptarimai, kultūrinės asociacijos su muzikos garsais ir pan.

Projektas „Music Lithuania“

Taip pat, vykdomas „Music Lithuania“ Lietuvos muzikos eksporto projektas, kurio tikslas yra skatinti lietuviškos muzikos produktų naudojimą užsienio rinkose, ieškant įvairių tarptautinės plėtros ir kultūrinio bendradarbiavimo galimybių.

Kas daroma šio projekto metu?

· Rengiami Lietuvos nacionaliniai stendai tarptautinėse muzikos parodose

· Leidžiama sklaidos ir skatinimo serija „Note Lithuania“

· Koordinuojami Lietuvos muzikos atlikėjų koncertai ir kompozitorių pristatymai užsienio festivaliuose, specialiuose renginiuose ar koncertų serijose.

Ši nevyriausybinė organizacija aktyviai bendradarbiauja su atlikėjais, ekspertais, žiniasklaida, leidėjais, prodiuseriais, renginių organizatoriais bei diplomatinėmis atstovybėmis, todėl skaitytojui siūloma asmenybių ir muzikinių projektų pristatymai profiliuose, interviu, recenzijų, šiuolaikinės muzikos festivalių anonsų gausa.

Lietuvos muzikos informacijos centras – puiki vieta tiek muzikos mylėtojui, tiek kūrėjui ar klausytojui, norinčiam patirti įvairias muzikines formas. Prisijunk prie LMIC ir atrask muzikines bangas iš naujo.

Muzikinė kultūra slypi čia:

https://www.mic.lt/lt/

Sek LMIC Facebook‘e:

https://www.facebook.com/MICLietuva/

Sek LMIC Instagram‘e:

https://www.instagram.com/sounds.like.lithuania/

________
PANAŠŪS STRAIPSNIAI
________