MUSIC LAB PREMJERA: pirmasis tinklalaidžių ciklo „ANT NATOS“ epizodas su Martynu Butkevičiumi

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Jau daugiau nei metus savo veiklą vykdantis projektas „MusicLab“ startuoja su nauju konceptu – tinklalaidžių „ANT NATOS“ ciklu, kuris muzikos verslo edukacijos misiją perteikia audio turiniu. Jaunieji muzikantai nuo šiol turės galimybę ne tik skaityti, tačiau ir klausyti „MusicLab“ transliuojamo turinio, kurį papildys Lietuvos muzikos industrijos veikėjų įvairovė: atlikėjai, kūrėjai bei verslo sektoriaus atstovai.

Bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka kuriama tinklalaidė „ANT NATOS“ pradedantiesiems atlikėjams bei muzikos verslo atstovams leis patiems įsitraukti į kuriamą turinį: „MusicLab“ skaitytojai kiekvienam svečiui galės užduoti klausimus projekto „Instagram“ platformoje. Tokių būdų vykdoma integracija padės auditorijai greičiau gauti atsakymus į rūpimus klausimus.

Pirmojo epizodo svečias – vienas iš muzikinės agentūros „8 Days A Week“ įkūrėjų Martynas Butkevičius. Į Lietuvą iš užsienio atlikėjus pasirodymams atgabenantis muzikos industrijos atstovas akį patraukia ne tik unikalių muzikantų pasirodymais, bet ir Lukiškių kalėjimo į kūrybinę erdvę pavertimu. Laimėjus laikinąją kalėjimo komplekso nuomą, agentūra kuria naują Lukiškių versiją ir patalpas paverčia naujomis kūrybinėmis erdvėmis, menu pulsuojančia aplinka bei koncertų traukos židiniu.

Tinklalaidėje Martynas Butkevičius papasakojo apie savo patirtį muzikos rinkoje ir užsiminė, kodėl nerekomenduoja jaunajai muzikos industrijos kartai siekti muzikos promoterio darbo. „Nelinkėčiau eiti to kelio, kurį aš ėjau“ , – teigia Martynas. Vis dėlto, „8 Days A Week“ įkūrėjas pasidalino patarimais, skirtais tiems, kurie svajoja apie tokią muzikinę veiklą bei leido sužinoti, nuo ko pradėti būtų geriausia.

Paklaustas apie Lietuvos atlikėjus, galinčius pralaužti ledus užsienyje, pašnekovas įvardijo savo variantą, tačiau paminėjo, kad iš esmės rinkoje žaidžia ne konkretūs atlikėjai, o ryšiai. „Galiu vienu laišku kai kam pakeisti gyvenimą, tik dėl to, kad leidžia ryšiai, bet reikia produkto. Aš nenoriu eiti su vidutinišku produktu ir sakyti vat žiūrėkit, čia tai ką gali pasiūlyti Lietuva“.

Taip pat, paliestas ir Lukiškių kalėjimo projektas: pokalbio eigoje Martynas papasakojo apie atrastą Lukiškių kalėjimo potencialą ir jo panaudojimą dabartyje.

Ypatingą padėką skiriame Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai, kuri, patikėjusi mūsų vizija, nusprendė prisidėti prie tinklalaidžių kūrimo – be bibliotekos garso įrašų studijos suteikiamų transliacijų, tinklalaidžių ciklas nebūtų išvydęs dienos šviesos.

Pašnekovas Martynas Butkevičius ir kalbintoja Greta Deniušytė/ Lukrecijos Jasevičiūtės nuotraukos/Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Pirmojo ANT NATOS epizodo gali klausytis čia: klausykis

SKAITYK, JUNKIS, TOBULĖK, O NUO ŠIOL IR – KLAUSYKIS.

____________________________________________________________________________________________

Nacionalinė biblioteka muzikos kūrėjams ir besidomintiems muzikos industrija siūlo gausybę kokybiškų paslaugų ir išteklių. Pirmiausia, norintiems gilinti muzikos žinias, siūlome naršyti Nacionalinės bibliotekos prenumeruojamose duomenų bazėse ir atviros prieigos ištekliuose. Taip pat maloniai kviečiame apsilankyti Muzikos ir vizualiųjų menų skaitykloje, kurioje rasite ne tik įvairių leidinių, natų, bet ir garso ir vaizdo redagavimo programinę įrangą, galėsite klausytis garsajuosčių, kompaktinių, vinilo plokštelių, naudotis sintezatoriumi. Grojančius, dainuojančius ir kuriančius kviečiame repetuoti ir imtis kūrybinių improvizacijų Muzikavimo erdvėje, o profesionaliai įrengtoje Garso įrašų studijoje galėsite įrašyti dainą ar net muzikos albumą. Svarstote, kur susimontuoti įrašytą garsą ar vaizdą, o gal norėtumėte suskaitmeninti garso ar videokasetes – tai padaryti galite Medijų dirbtuvėse, skirtose įgyvendinti nekomercinius projektus. Taigi, visi, norintys tobulinti muzikinius gebėjimus ar tiesiog atsikvėpti muzikuojant su draugais, tikrai atras ką veikti Nacionalinėje bibliotekoje.

2022/01/27