________
MUZIKOS EDUKACIJA
________
GRUPIŲ JUZT IR SYNTHETIKA NARYS NIKITA KIRIUCHINAS:
„sintezatorius yra instrumentas, priverčiantis elektrą dainuoti“
UŽDANGAI NUSILEIDUS – APGAULĖS IR NETINKAMI KONTRAKTAI?
Su kokiomis skaudžiomis patirtimis tenka susidurti muzikos atlikėjams? Šiame straipsnyje dalinamės atlikėjų pasakojimais ir net Youtube Originals dokumentikos verta istorija.
NEPASOTINAMI MUZIKOS INDUSTRIJOS RYKLIAI IR 360 KONTRAKTAS
Muzikos įrašų kompanijos investuoja į muzikos atlikėją išrašydamos apvalios sumos čekį...
MUZIKOS KONTRAKTAI
Ne kartą esame girdėję istorijas, kuomet muzikos atlikėjai džiaugsmingai pasirašydami kontraktus vėliau supranta, kad padarė klaidą. Kodėl taip vyksta ir kuo kontraktai skiriasi – atsakymus rasi šiame straipsnyje.
KALBA MUZIKOS INDUSTRIJOS ATSTOVAI. SU KOKIOMIS PROBLEMOMIS ŠIUOLAIKINIAME PASAULYJE SUSIDURIA PRADEDANTIEJI ATLIKĖJAI?
Daug metų besisukantis scenoje ar vos spėjęs kojas apšilti muzikantų apsuptyje – nesvarbu, pradedantysis, ar ilgą kelią muzikos industrijoje nukeliavęs atlikėjas – šiame straipsnyje jie dalinasi savo jau spėta sukaupti patirtimi.
MUZIKOS ĮRAŠŲ INDUSTRIJA LIETUVOJE. KOKIA JI?
Lietuviškos kalbos ir muzikos draudimas lėmė vėlyvą gramofono plokštelės atsiradimą Lietuvoje, kuri susiformavo tik XX a. pradžioje. Ji žymi muzikos įrašų industrijos pradžią Lietuvoje, kuri tapo viena populiariausių tautinės saviraiškos priemonių šalia spausdinto lietuviško žodžio.
PAGALBA JAUNAJAM MUZIKOS KŪRĖJUI. KĄ REIKIA ŽINOTI APIE MENO KŪRĖJO STATUSĄ?
Šis statusas – iš tiesų reikšmingas, nes leidžia profesionaliam kūrėjui būti nepriklausomu. Jis ne tik vienija bendraminčius, bet ir dovanoja reikalingą prieglobstį – suteikiama socialinė garantija, atleidžianti asmenį nuo privalomojo sveikatos draudimo (PSD) mokesčio.
KAIP PANDEMIJA PAVEIKĖ MUZIKOS INDUSTRIJĄ IR JOS KŪRĖJUS LIETUVOJE 2020 METAIS?
Karantinas kartu su savimi atsinešė draudimų paketą į kurio spąstus pateko ir koncertai. Būtent Lietuvoje paskelbus karantiną 300 tūkst. įsigytų bilietų liko nepanaudoti.
TARPTAUTINĖS MUZIKOS PASIKLAUSYMO PLATFORMOS IR AGATA
Bėgant laikui, elementarios Youtube platformos naudojimo savo muzikos įkėlimui jau neužtenka – pasikeitus vartotojų įpročiams ir atsiradus tokioms programėlėms kaip, pavyzdžiui, Spotify, atlikėjas yra priverstas ieškoti naujų sprendimo būdų ir plėsti savo muzikos sklaidą jose.
SENOJI LIETUVIŲ ESTRADA (II DALIS)
Kiek vienų garsiausių šio žanro atlikėjų ir populiariausių jų dainų atpažįsti tu?
MUZIKOS LEIDYBOS FINANSAVIMO FONDAS. KĄ REIKIA ŽINOTI?
Ne paslaptis, kad muzikos leidyba dažnai nėra minimaliausių finansų reikalaujantis procesas. Muzikos leidybos finansavimo fondas – nuo 2018 metų asociacijos AGATA vykdoma priemonė, padedanti skatinti naujų įrašų leidybą.
MUZIKOS CENZŪRA - NESIBAIGIANTI DISKUSIJA?
Kultūriniu fenomenu 80-aisiais virtęs lipdukas šiandien ne tik tiesiogiai perspėja auditoriją dėl galimos neigiamos įtakos kurstymo, bet ir savotiškai yra tapatinamas su specifinio kultūrinio luomo išskirtinumu.
NERIAME Į ALBUMŲ LEIDYBOS VANDENIS KARTU SU LMIC
Vasario 27 dieną, jubiliejinį 25–ąjį gimtadienį švenčiantis Lietuvos muzikos informacijos centras, lyg kelrodė žvaigždė padeda atrasti teisingą kelią lietuviškoje muzikos industrijoje pasiklydusiems muzikos klajokliams.
PRODIUSERIS – KELRODĖ ŽVAIGŽDĖ?
Mokėjimas numatyti žingsnius ir galutinę dainos viziją – svarbus privalumas. Geras muzikos prodiuseris sugeba ne tik sutelkti dėmesį į tai, kas vyksta dabar, tačiau iš karto suplanuoti ir kitus reikalingus punktus: laiką studijoje, papildomas įrašų sesijas, biudžeto planavimą ir t.t.
MUSIC PUBLISHER. KAS TAI?
Muzikinis kūrinys – tai produktas, kuris turi būti pateikiamas taip, kad atneštų geriausius rezultatus – kuo didesnį produkto naudojimą, kuris generuoja pelną. Atsakymus į klausimus kas yra muzikos leidėjas bei ką jis veikia gali atrasti šiame straipsnyje.
MOKESČIAI KŪRYBINĖJE VEIKLOJE 2021 M.
Sukantis kūrybinėje veikloje neretai gali būti sunku susigaudyti finansinėse sistemose. Kaip mokesčius tvarkosi savarankiškai dirbantys menininkai? Kaip bus skaičiuojamas mokesčių dydis?
BILIETAS RANKOJE, PASIRODYMAS EKRANE. NAUJO MUZIKOS VERSLO SEKTORIAUS PRADŽIA?
Muzikos industrijoje mokami gyvo garso pasirodymai yra vieni iš pagrindinių muzikos atlikėjų pajamų šaltinių. Atšaukus juos nemaža dalis atlikėjų susidūrė su finansinėmis problemomis. 2020 metais tiesioginių muzikos pasirodymų transliavimo platformos tapo tikru išsigelbėjimu viso pasaulio atlikėjams.
PIRMIEJI ŽINGSNIAI SU AGATA
Kuriant, atliekant ir viešinant savo muzikinius džiaugsmus gali atrodyti, kad tai ir yra visi žingsniai, kurių gali prireikti. Susidūrus su teisės į savo muzikinį darbą ir atlygį klausimais, atlikėją gali nudžiuginti asociacija AGATA.
KULTŪRINĖ KELIONĖ PER MUZIKOS TAKUS
Lietuvos muzikos informacijos centras (LMIC) – tai nevyriausybinė organizacija, kurios pagrindinė funkcija yra Lietuvos muzikos kultūros sklaida vietinėse terpėse ir tarptautinėse auditorijose.
ŽVILGSNIS Į ASOCIACIJĄ LATGA
Asociacija LATGA – ne pelno siekianti nevalstybinė organizacija, kolektyviai administruojanti įvairių sričių (muzikos, literatūros, audiovizualinių, vizualiųjų ir dramos) autorių teisių turėtojų teises, renkanti ir paskirstanti autorinį atlyginimą už kūrinių panaudojimą.