NAUJASIS BILLIE EILISH KLASIŠKOS HOLIVUDO GRAŽUOLĖS ĮVAIZDIS. KOKIĄ ŽINUTĘ JIS SKLEIDŽIA?

variety.com nuotrauka

„<...> Ar norėtum, kad aš būčiau mažesnė? Silpnesnė? Švelnesnė? Aukštesnė? Ar norėtum, kad aš tylėčiau? Ar mano pečiai tave provokuoja? O mano krūtinė? Ar viskas, kas aš esu, yra mano pilvas? Mano klubai? Kūnas, kuriame aš gimiau – tai ne tai, ko tu nori?

Jeigu aš dėviu tai, kas man patogu, aš nesu moteris. Jeigu aš nusimetu savo sluoksnius – aš esu k**ė. Nors ir nematei mano kūno, tu vis tiek mane teisi. Kodėl? Mes susidarome prielaidas apie žmones pagal jų drabužių dydį. Mes nusprendžiame, kas jie yra ir ko jie yra verti. Jei dėviu daugiau ar dėviu mažiau, kas tuomet nusprendžia, kuom aš patampu? Ką tai reiškia? Ar mano vertė priklauso tik nuo tavo suvokimo, ar tavo nuomonės apie mane? Tai – ne mano atsakomybė.“

Tai ramiu, šiurpuliukus keliančiu balsu, kaip amerikiečių atlikėjai bei dainų autorei Billie Eilish ir būdinga, ištarti, bet reikšmingą žinutę skleidžiantys žodžiai, kuriuos galima išgristi jos 2020-aisiais išleistame trumpametražiniame filme „Not My Responsibility“. Dainininkė jau nuo pat savo karjeros pradžios nevengia kalbėti apie kūno išvaizdą ir jos reikšmę visuomenėje bei puikiai tai perteikia ir savo kūryboje. Jos įvaizdis – niekieno neįsakytas, tik jos pačios kūrybiškumo ir iš aplinkos gauto įkvėpimo vaisius.

Pastarosiomis dienomis Billie Eilish drebina internetą savo drastiškais pokyčiais – dar neseniai buvusi plačių rūbų ir spalvotų plaukų stiliaus propaguotoja, dabar ji tapo elegantiška bei nebijančia parodyti savo kūno formų moterimi. Ištikimiausi fanai žino, kad atlikėjos įvaizdžio pasikeitimai reiškia jos naujo albumo išleidimą. Naujieji pokyčiai – noras atsinaujinti ir toliau analizuoti savo žinomas ir nežinomas asmenybės puses. Billie pripažįsta, kad žliaugiant prakaitui, dėvint storus perukus, kepures ir apsmukusius drabužius, ji keikė dieną, kuomet nusprendė apsimesti esanti savimi, taip mėnesių mėnesius slėpdama savo naujos, kitokios pradžios įvaizdį.

Naujajai „Vogue“ žurnalo fotosesijai atlikėja pasisėmė įkvėpimo iš 1950-ųjų klasiško modelio Betty Brosmer, fotografo Horst moters grožį pabrėžiančių fotografijų ir E. Batters užfiksuotų meniškų moterų vaizdų, kuriose akcentuojamos kojinės, kojos ir pėdos (kol buvo gyvas, šis fotografas užsiėmė pėdų fetišizmo vaizdų, kaip erotinių pramogų, populiarinimu).

Billie Eilish naujo įvaizdžio fotosesija 2021 m. birželio mėn. „Vogue“ žurnalo numeriui. Iš: vogue.co.uk

Kokią žinutę atlikėja nori skleisti auditorijai savo naujuoju įvaizdžiu? Ilgą laiką savo kūno formas slėpusi po plačiais drabužiais atlikėja nusprendė išsilaisvinti. „Mano kūnas buvo pirminė mano depresijos priežastis“, – žurnalui „Vogue pasakoja Billie. Tačiau nepaisant to, atlikėja vertinama kaip body positivity ikona ir lyginama su kitomis atlikėjomis kaip tinkamas pavyzdys, nors pati Billie niekada neišskyrė moterų dėl jų įvaizdžio ir teigia niekada nesirenkanti pusių.

Kai kuriems kyla klausimas – kodėl Billie Eilish propaguoja pozityvų požiūrį į visas kūno linijas, tačiau fotosesijoje dėvi korsetą, taip pilnai nerodydama savo tikrųjų formų? „Tuo aš noriu parodyti, kad visi gali daryti tai, ką jie nori daryti“, – paprastai atsako atlikėja. „Svarbiausia jaustis gerai. Jei nori pasidaryt operaciją – daryk. Jei nori dėvėti suknelę, nors kitam gali pasirodyti, kad tu jai per apkūni – f**k it. Jei jautiesi atrodanti gerai, tai reiškia, kad tu ir atrodai gerai.“

Billie Eilish naujo įvaizdžio fotosesija 2021 m. birželio mėn. „Vogue“ žurnalo numeriui. Iš: vogue.co.uk

Viena iš neseniai dainininkės išleistų naujojo albumo dainų „Your Power“, kurioje skamba žodžiai „ji sakė, kad tu buvai jos herojus“, verčia atkreipti dėmesį į smurtautojus, išnaudojančius jaunas merginas dėl jų kūno. Billie mini ir savo sunkų gyvenimo etapą – atlikėja seniau taip pat susidūrė su seksualiniu priekabiavimu, kurį vykdė muzikos industrijos pasaulyje šmėžuojantis siluetas. Dainininkė sako nežinanti nei vienos merginos ar moters, kuri nebūtų patyrusi nemalonios ar labai blogos seksualinio priekabiavimo patirties bei nepamiršta paminėti ir vyrų, o ypač jaunų berniukų, kurie taip pat dažnai tampa išnaudojimo įrankiu.

Kartos balsas ir kūno pozityvumo ikona Billie Eilish būdama nepilnametė per pastaruosius keletą metų tapo viena labiausiai transliuojamų atlikėjų pasaulyje būtent dėl savo unikalaus balso, nuoširdžios asmenybės ir jos skleidžiamų žinučių tiek kūryboje, tiek gyvenime. „Nemanau, kad kada nors pasaulyje egzistavo nors vienas jaunas popso atlikėjas, kuris rašė tokias asmeniškas dainas“, – kartą pasakė atlikėjas Elton John. Panašu, kad laimėdama daug apdovanojimų ir sulaukdama didelio žmonių pripažinimo, Billie Eilish dominuoja muzikos industrijos sūkuryje ir neretai yra apibūdinama kaip jos ateitis.