PIRMIEJI ŽINGSNIAI SU AGATA

Kuriant, atliekant ir viešinant savo muzikinius džiaugsmus gali atrodyti, kad tai ir yra visi žingsniai, kurių gali prireikti. Susidūrus su teisės į savo muzikinį darbą ir atlygį klausimais, atlikėją gali nudžiuginti asociacija AGATA.

Kuriant, atliekant ir viešinant savo muzikinius džiaugsmus gali atrodyti, kad tai ir yra visi žingsniai, kurių gali prireikti. Tačiau, vos viešai publikavus kūrinį, mažai pradedančiųjų atlikėjų pagalvoja apie savo teises ir jų apsaugą. Taip pat, dalis jų nežino, kad paviešinus kūrinį galima gauti atlygį už bet kokį viešą kūrinio panaudojimą. Susidūrus su teisės į savo muzikinį darbą ir atlygį klausimais, atlikėją gali nudžiuginti asociacija AGATA.

AGATA – tai atlikėjus ir įrašų gamintojus vienijanti ne pelno organizacija, kuri rūpinasi jų teisėmis. Kaip teigia pati AGATA, asociacija orientuota ne tik į atlikėjų teisių įgyvendinimą Lietuvoje, bet ir aktyviai dalyvauja kultūriniame gyvenime bei vykdo visuomenės švietimo veiklą intelektinės nuosavybės teisės srityje.

Kuo AGATA yra aktuali bet kokiam atlikėjui ir įrašų gamintojui?

o AGATA renka atlygį už TAVO įrašų ir fonogramų  naudojimą viešoje erdvėje. Teisę į tokį atlygį numato Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas – suvokiamos atlikėjo investicijos į muzikinę veiklą ir turinį, todėl atlikėjo muziką naudojantys verslo (kavinių, barų, televizijos ir radijo stočių) atstovai turi atsiskaityti.

o Muzikos kūrėjui suteikiama informacija apie muzikos naudojimo dažnį ir koks atlyginimas už tai priklauso.

o Gretutinių teisių turėtojas, tapdamas asociacijos dalimi, yra užtikrintas, kad teisės bus ginamos.

o Mažinama nežinomybė – AGATA suteikia informacijos ir pagalbos mokesčių, teisinės konsultacijos ir narystės klausimais.

o TAVO kūryba plinta – AGATA esamus įrašus kelia į tarptautines muzikos klausymo platformas: Spotify, Deezer, Apple Music, Shazam, Itunes. Tokia įrašų kėlimo funkcija nėra įprasta asociacijų veikimo dalis, o būtent AGATA-os sugalvota papildoma paslauga asociacijos nariams. Taip pat, pildoma lietuviškos muzikos kūrinių bazė pakartot.lt, kuri tiek vartotojams, tiek muzikos tiekėjams padeda lengviau rasti ir pasiekti TAVO kūrinius, o taip automatiškai kyla ir gaunamas atlygis. Pakartot.lt naudojasi ir radijo stočių grojaraščių redaktoriai bei prekybos centrai. Grojaraščių sudarytojai dažnai įrašus pasiima tiesiogiai iš Pakartot.lt

o Į tarptautines muzikos naudojimo platformas AGATA narys savo įrašus gali kelti nemokamai.

o Gaunama išmoka net ir tada, kai muzika viešai grojama užsienyje.

o Kiekvienais metais Knygų mugės metu organizuojamas renginys Muzikos Salė, kurioje pasirodo atlikėjai, vyksta pokalbiai, stenduose parduodami albumai ir atributika.

o Organizuojami mokymai, seminarai jauniems atlikėjams.

o Narystė asociacijoje yra NEMOKAMA.

Ką turiu daryti, norėdamas savo įrašus įkelti  į tarptautines muzikos pasiklausymo platformas?

1. Užsiregistruoti AGATA sistemoje ir registruoti savo kūrinius fonogramų gamintojo teisėmis

2. Įrašus įkelti į platformą pakartot.lt

3. Registruojantis nepamiršti kuo išsamesnės informacijos apie kūrinį + 1440 x 1440 px dydžio viršelis ir aukštos kokybės įrašas (.wav)

4. Turėti kūrinio ISRC kodą. Tai tarptautinis įrašų kodas, lyg muzikinis „piršo antspaudas“, kūrinio identifikavimo priemonė. Jis leidžia stebėti ir nustatyti kaip yra naudojami įrašai. Neturint kodo, registracijos metu tuo pasirūpins AGATA.

Pati AGATA džiaugiasi galėdama savo registruotiems nariams suteikti paslaugas nuo PRADŽIOS iki GALO. Asociacija pasirūpina registracija, įkėlimu ir išmokėjimu bei suteikia galimybę sekti kaip yra naudojami kūriniai.

Tapęs AGATA-os nariu:

o   Sužinosi informaciją apie priskaičiuoto ir išmokėto atlyginimo dydį

o   Galėsi peržiūrėti informaciją apie įrašų panaudojimą

o   Galėsi koreguoti savo kontaktinius duomenis

o   Peržiūrėsi ir registruosi savo įrašus, pildydamas deklaracijas

 Suprasdamas tvirtų pirmųjų žingsnių muzikos industrijoje svarbą, nedvejok ir junkis prie AGATA komandos!

Ieškok ir gauk daugiau informacijos:

https://www.agata.lt/

Sek AGATA Facebook‘e: https://www.facebook.com/agataLTU

Sek AGATA Instagram‘e: https://www.instagram.com/agata.lt/

________
PANAŠŪS STRAIPSNIAI
________