RYAN LESLIE IR RUSS: ATLIKĖJAI, NEPAKLŪSTANTYS STANDARTAMS

music band playing on stage

Muzikos industrijoje besisukantys kūrėjai žino, kad šiuo metu pasaulinę muzikos rinką dalinasi trys gigantės: Universal Music Group, Warner Music Group, Sony Music Entertainment. Šios muzikos įrašų kompanijos, globaliai žinomos kaip „major record labels“, generuoja didžiausias pajamas muzikos industrijoje. Atlikėjas, pasirašęs sutartį su muzikos įrašų kompanija, tampa „signed“ atlikėju, priklausančiu tam tikram muzikos ženklui, pasirūpinančiu atlikėju nuo A iki Z. Likę atlikėjai, tai yra kūrėjai patys asmeniškai užsiimantys savo muzikos leidyba bei jos prodiusavimu, yra įvardijami kaip nepriklausomi.

Šiuo metu muzikos gigantėms priklauso apie 70% pasaulio muzikos rinkos. Šie skaičiai leidžia mums įsivaizduoti, kokį platų muzikos verslo tinklą valdo šios kompanijos. Svarbu paminėti, kad šalia savo vykdomos veiklos šios kompanijos turi ir po dukterines įmones, įtvirtinančias dar didesnę „major“ kompanijų galią, pvz.: Universal Music Publishing Group.

Tema apie „major record labels“ ir viena iš bene didžiausių informacijos kiekį talpinančių temų, tačiau šį kartą savo orientyrus nukreipiame į tą 30% rodiklį, priklausantį NEPRIKLAUSOMAI MUZIKAI.

TRUMPAI APIE INDIE MUZIKĄ

Nepriklausoma muzika arba kitaip indie muzika – muzika, sukurta nepriklausomai nuo komerciniais tikslais dirbančių muzikos įrašų kompanijų ar jų dukterinių įmonių. Tai apima savarankišką muzikos įrašymą ir leidybą. Nepriklausomiems atlikėjams vis stipriau įsitvirtinant muzikos industrijoje, palaipsniui išsivystė indie muzikos žanras.

Nors ir pasaulinėje muzikos rinkoje indie muzikos įrašų kompanijos yra vertinamos teigiamai dėl vertybėmis paremtos ir atlikėjui draugiškos aplinkos, ilgą laiką indie atlikėjams Olimpo kalnas buvo nepasiekiamas. Tačiau nuolat besikeičiančioje industrijoje technologijos įgalino muzikos atlikėjus savomis rankomis valdyti jų pačiųleidžiamą muziką.

Džiugu, kad šiandien būnant indie atlikėju yra pajėgu nulaužti didžiųjų muzikos įrašų kompanijų sukurtus kodus, kurie ilgus metus buvo sunkiai prieinami. Nors indie atlikėjui dažnai reikia nueiti dvigubai ilgesnį kelią, kad šis pasiektų savo muzikinės karjeros šlovę, šį kartą dalinamės nepriklausomų atlikėjų jau išmindžiotais karjeros keliais, tapusiais tikrais įkvėpimo šaltiniais pradedantiems muzikos atlikėjams.

DIDŽIOSIOS MUZIKOS ĮRAŠŲ KOMPANIJOS MANĘS NEKENČIA“ , – NEPRIKLAUSOMAS REPO ATLIKĖJAS RUSS

Atlikėjas Russ. Nuotraukos autorius: JAMEL TOPPIN. Šaltinis: Amerikos verslo žurnalas „Forbes“.

Tikra sensacija tapo amerikiečių reperis, dainininkas ir dainų autorius Russell James Vitale, geriau žinomas sceniniu vardu Russ. Vis dažniau pasaulinio žinomumo muzikos portalų antraštės prabyla apie Naujajame Džersyje gimusi atlikėją, patekusį į Forbes daugiausiai uždirbančių pasaulio pramogų kūrėjų sąrašą. Kelią iki pelningos muzikinės karjeros Russ susikūrė pats. Savo rūsyje, dar būdamas paauglys, atlikėjas pradėjo repuoti, rašyti dainas, prodiusuoti savo kūrinius, juos tvarkyti bei paruošti leidybai. „Aš nieko nepažinojau. Aš nežinojau, kas yra mixingas ar garso režisūra. Leisdamas laiką studijoje, savo rūsyje, aš supratau – jei aš noriu sukurti dainą, turiu visus šiuos dalykus išsiaiškinti pats“, – teigė atlikėjas Russ Forbes interviu metu.

Dar prieš savarankiškai užkopiant į Billboard Hot 100 kalno viršūnę ir pagaliau atrandant muzikinės sėkmės receptą, atlikėjas Russ, turėdamas tikslią strategiją, siekė tarpusavyje derinti aukštos kokybės ir didelio kiekio turinį. Iki pirmojo sukurto hito, SoundCloud platformoje atlikėjas Russ išleido net 98 dainas, išleisdamas vieną dainą per savaitę praktiškai nenutrūkstamai 2 metus iš eilės. Iki tol jau atlikėjas savo jėgomis buvo išleidęs 11 projektų.

Tikriausiai kyla klausimas „Kodėl pradedantysis muzikos atlikėjas leidžia tiek daug dainų neturėdamas tam auditorijos?“ Viename iš muzikos naujienų portalų tinklo REVOLT.TV publikuotame interviu atlikėjas Russ į klausimą kaip prasilaužė muzikos marketinge būdamas indie atlikėju, atsakė: „Na, prieš man pradedant suktis šioje industrijoje, geriausias marketingo įrankis kurį aš turėjau buvo muzika. Būtent dėl to aš išleisdavau dainą kas savaitę. Geriausia dainos reklama, kurią išleidau šią savaitę, tapdavo išleista prieš tai buvusi daina. Tuo metu tai paskatino žmones nuolat būti mano SoundCloud profilyje.“

Sulaukęs didžiulės sėkmės su platininiais paties sukurtais įrašais ir DIY (autr. Pastaba – do it yourself) verslo profiliu, atlikėjas pradėjo konkuruoti su tokiomis muzikinėmis ikonomis kaip JAY-Z, Diddy, Rihanna, Beyonce, dar nesulaukus 30-ties. Savarankiškai užkopęs į muzikinės karjeros kalną atlikėjas 2017- aisias pasirašė retą sutartį su Columbia Records, kuri būsimų leidinių pelną dalijo į 50/50 modelį. Vėliau su muzikos įrašų kompanija išleido albumą „There's Really a Wolf“, kuris buvo sertifikuotas Platinum plokštele. Iki šios akimirkos atlikėjas Russ yra išleidęs 14 albumų.

Atlikėjas Russ dažnai žiniasklaidoje sutinkamas kaip atlikėjas apnuoginantis muzikos verslo atstovus ir kalbantis kas vyksta UŽDANGAI NUSILEIDUS. „Atlikėjams reikia susigražinti jų galią“ – teigia atlikėjas Russ. Jo klajojimas ir muzikinės karjeros ieškojimo principas yra pavyzdys pradedantiesiems muzikos kūrėjams bei įrodantymas, kad kontraktas su muzikos įrašų kompanija, norint sukurti sėkmingą muzikinę karjerą, nėra būtinas.

AŠ PAVIEŠINAU SAVO TELEFONO NUMERĮ“ , – MUZIKOS PRODIUSERIS IR ATLIKĖJAS RYAN LESLIE

Muzikos prodiuseris ir atlikėjas, GRAMMY nominantas Ryan Leslie. Šaltinis: Music Industry Insights

Ryan Leslie buvo greitai kylanti muzikos žvaigždė, kuri, atrodė, tuoj pasirašys sutartį su „major“ muzikos įrašų kompanija. Ryan Leslie sužibėjo 2011 metais, kuomet jo albumas „Transitions” buvo nominuotas 53-iuose GRAMMY apdovanojimuose. Ryan Leslie dirbo su pasaulyje žymiais muzikos atlikėjais kaip Britney Spears, prodiusavo dainą „Keep Giving Your Love To Me“, kurią vėliau atliko dainininkė Beyoncé. R. Leslie buvo vienas pirmųjų atlikėjų savo YouTube kanale pradėjusių dalintis savo patirtimi muzikos industrijos užkulisiuose.

Atsiskyrus nuo muzikos įrašų kompanijos, Ryan Leslie nusprendė leisti muziką kaip nepriklausomas atlikėjas. Radijo laidoje The Breakfast Club Ryan Leslie teigė, jog iki šio momento, kuriame atlikėjas dabar esąs, atvedė gerai suplanuota strategija ir net repavimo vietoj dainavimo pasirinkimas – pasak atlikėjo, tai taip pat buvo strateginis žingsnis.

Muzikos prodiuseris ir atlikėjas Leslie, pasirinkęs tiesioginį marketingo būdą, muzikos verslo profesionalus nustebino fenomenalia strategija. 2013 metais atlikėjas, paviešinęs savo telefono numerį, leido savo fanams tiesiogiai kontaktuoti su juo. „Nusprendžiau tiesiogiai kontaktuoti su vartotoju – ne todėl, kad man reikėjo daugiau pinigų, o todėl, kad iš tikrųjų man buvo smalsu sužinoti, kas konkrečiai palaiko mano muziką“ – teigė muzikos prodiuseris ir atlikėjas Ryan. Atlikėjas sukūrė sistemą, kuri leido fanams tiesiogiai naudojant Renegades Club Membership parsisiųsti albumus, koncerto bilietus ir „merchą“. Sistema buvo įgalinta palaikyti pusiau-asmeninį ryšį su tiksline auditorija per automatizuotą žinučių sistemą, kurios vienas didesnių privalumų yra vartotojų duomenų surinkimas. Sistema, rinkdama vartotojų duomenis, leido atlikėjo komandai optimizuoti produktų pardavimus bei numatyti pelningiausių koncertų vietas.

2008 metais, kuomet Ryan Leslie dar priklausė Universal Music Group, atlikėjas, išleidęs savo pirmąjį albumą, pardavė 180,000 kopijų. Deja, komisiniai atlyginimai, gaunami iš turimų kūrinio teisių, negalėjo padengti net $100,000 albumo išleidimui „skolintų“ pinigų. Tuo tarpu, išleidęs albumą kaip nepriklausomas atlikėjas ir panaudojęs savo sukurtą marketingo strategiją, Ryan Leslie pardavęs 12,000 kopijų ir uždirbo $160,000 vien tik iš pardavimų.

Turėdamas galimybę bendrauti su ištikimiausias gerbėjais, Ryan Leslie sugebėjo įgyvendinti strategiją, kuri apima psichologiją, gerbėjų segmentavimą ir jų patirtį. Tokia strategija jam atnešė daugiau nei 2 milijonus dolerių vertą uždarbį.

Nors atlikėjai Russ ir Ryan Leslie – savo muzikines karjeras pradėjo skirtingomis atspirtimis, jų sėkmės indeksu tapo jų pasirinktos marketingo strategijos. Tiesiogiai į vartotoją orientuota marketingo strategija, iš pasaulinės arba makroekonominės perspektyvos net ir muzikoje gali atnešti geriausių rezultatų, su kuriais net ir muzikos gigantėms yra sunku konkuruoti. Šie atlikėjai yra tik keli iš daugumos gebėjusių įrodyti, kad supratimas apie muzikos pasaulį padeda atrasti nišas, į kurias savo dėmesį sutelkdami „verslininkai“ gali statyti sėkmingą muzikos atlikėjo karjerą.

2021/12/16

________
PANAŠŪS STRAIPSNIAI
________