ŽVILGSNIS Į ASOCIACIJĄ LATGA

Žinome, kad atlikėjams ir fonogramų gamintojams Lietuvoje yra pasiruošusi atstovauti AGATA. O kas mūsų šalyje gina ir kolektyviai administruoja autorių teises? Tuo užsiima Asociacija LATGA – pati seniausia šalyje tokio tipo organizacijų, praėjusį pavasarį atšventusi 30 metų jubiliejų.

Asociacija LATGA – ne pelno siekianti nevalstybinė organizacija, kolektyviai administruojanti įvairių sričių (muzikos, literatūros, audiovizualinių, vizualiųjų ir dramos) autorių teisių turėtojų teises, renkanti ir paskirstanti autorinį atlyginimą už kūrinių panaudojimą. Be to, ši organizacija koordinuoja asociacijos narių veiklą, užtikrina platesnį Lietuvos ir užsienio autorių kūrinių panaudojimą, užkerta kelią autorių teisių pažeidimams, finansuoja meno ir kultūros projektus bei užsiima visuomenės edukacija autorių teisių srityje.

Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog LATGA yra identiška asociacijai AGATA, muzikos pasaulio atstovams svarbu suprasti, kad šios organizacijos atstovauja skirtingų subjektų interesams. Asociacija LATGA atstovauja AUTORIAMS, AGATA – atlikėjams bei fonogramų gamintojams. Norint legaliai naudoti kūrinį, reikia gauti leidimą ir iš kūrinio autoriaus, ir iš atlikėjo bei leidėjo. Būtent šių leidimų išdavimu pasirūpina LATGA IR AGATA.

Verta paminėti, kad atstovavimo mastai – dideli. Asociacija LATGA yra pasirašiusi 169 tarptautines atstovavimo sutartis su kitomis autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacijomis iš 69 užsienio šalių, o 76 sutartys yra sudarytos būtent muzikos srityje.

Kodėl muzikos autoriui naudinga būti Asociacijos LATGA nariu?

1. Ši organizacija iš kūrinių naudotojų surenka ir paskirsto autorinį atlyginimą už kūrinių panaudojimą pačiais įvairiausiais būdais – tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

2. Asociacijos nariai įtraukiami į pasaulinį autorių katalogą The Interested Parties Information System (IPI).

3. Organizacija gina autorių teises teisme ir kitose institucijose.

4. Asociacijos nariai gauna nemokamas asociacijos teisininkų konsultacijas.

5. Asociacijos LATGA nariais tapę muzikos autoriai turi teisę teikti paraiškas ir dalyvauti konkurse dėl dalinio projektų finansavimo iš Asociacijos LATGA Kūrybinės veiklos ir Socialinio kultūrinio fondų.

6. Organizacijos nariai gali priimti svarbius sprendimus, dalyvaudami Visuotiniame narių susirinkime arba Tarybos veikloje.

Asociacija LATGA administruoja šias turtines muzikos autorių teises:

o Viešai skelbti, atlikti, muzikos kūrinius su tekstu ar be teksto.

o Atgaminti muzikos kūrinius su tekstu ar be teksto garso ar audiovizualinio įrašo forma.

Taip pat ši asociacija savo nariams išmoka kompensacinį atlyginimą už kūrinių atgaminimą asmeniniais tikslais, kuris surenkamas iš tuščių laikmenų ir įrenginių, į kuriuos galima atgaminti (įrašyti) muzikos kūrinius (kompiuteriai, mobilieji telefonai, USB raktai, CD ir pan.), pardavėjų.

Norėdamas užtikrinti ir apsaugoti savo kaip muzikos autoriaus teises bei gauti atlygį už savo kūrinių naudojimą, junkis prie Asociacijos LATGA!

Sek Asociaciją LATGA Instagram'e:

https://www.instagram.com/asociacija_latga/

Sek Asociaciją LATGA YouTube platformoje:

https://www.youtube.com/channel/UC6h7zOb2QoF3OoMyctG9DFg

Ieškok ir gauk daugiau informacijos:

https://www.latga.lt/

Sek Asociaciją LATGA Facebook'e:

https://www.facebook.com/AsociacijaLATGA

________
PANAŠŪS STRAIPSNIAI
________